Jdi na obsah Jdi na menu
 


Myš

Myš je malé a křehké stvoření.

VAROVÁNÍ:někteří samci si neváží svého bydlení a snaží se uprchnout.


                                   Potrava

Myšce můžete dát:krmení pro hlodavce které seženete v každém zverimexu,hlávkoví salát(né moc dostane průjem), rýži,mrkev,jahody,jablka,hrušky a hroznové víno.A rády ochutnají i maliny,sušené i črstvé fíky,datle i rozinky.Vše musí být čisté a suché,jinak myška onemocní.


                               Rozdíl pohlaví

U dospělích myší není těžké rozeznat pohlaví,aniž bysme myšku museli zvedat.poznáme sameča podle podlouhlého zesílení na b´ází ocásku,jsou to podélná varlata.Samičky mají zakulacenou zadní část a z ní vičnívá štíhlí ocas.

      Sameček                       Samička


                         Březost(Těhotenství)

U myší trvá březost asi 21-22 dní.Že je myš březí zjitíte asi po 15 dnech.Že je myš březí se dá velice dobře poznat,běhá zmateně po kleci a přenáší v tlamičce materiál na hnízdo nebo má tělíčko jako hruška,ale není tomu tak vždy.Někteří samci požírají savá pláďata z různých příčin,ale není tomu tak vždy.


                                   Porod

Porod může nastat v každoukoli dení i noční dobu,nejčastější je však v noci mezi 22 a 2 hodinou.Samici se může narodit 1 až 22 mláďat.VAROVÁNÍ:nešahejte alespoň týden do hnízda nebo matka myš spanikaří a své potomky sežere.


                               Vívoj mláďat

Jsou zcela holá a slepá.Ve věku 3 dnů se v kůži objevují špičky chloupků a ouška se odchlipují.růst srsti rychle pokračuje,ve věku 9-10 dnů je osrstění hotové.Ve věku 12-14 dnů se jim otevírají oči a začínají jíst pevnou stravu.Ve věku 21-25 dnech by měla být mláďata od rodičů odstavena a rozďelena podle pohlaví,aby nedošlo k dalšímu početí.


                               Co z mláďaty

Když se stane co se občas stává,že už si koupíte ze zverimexu březí samici tak už jí vrátit zpět nemůžete.Když se vám narodí mláďátka tak s poptejte svích známích jestli nemají zájem nebo si je prostě nechte.


                     Jednu nebo více myšek?

Pokud vám dovolí rodiče jenom jednu myšku vyberte si samičku(méně smrdí).Lepší je mít dvě myšky nebo více nebudou doma sami a déle vám vydrží.


                  V čem myšku chovat a víbava

Myšku můžete chovat v kleci nebo terárku.V každé kleci nebo v terárku by mělobít:podestýlku,prolézačku,kolečko na běhání,misku na jídlo,misku na pití(napaječku) a domeček.Domeček můžete vyrobit nebo koupit.Vyrobit ho můžete z půlky kokosu nebo z květináče.Ze dřeva nekupujte,nasákne močí a bude smrdět.

miminka-160.jpg